top of page

Valu ja maagilised 10 korda

Updated: Jan 26, 2022Vahest kliendid pöörduvad massööri poole valudega. Kuigi massaaž pole mingi imerohi aga üsna tihti see on vägagi reaalne abi. Kõige levinumaks valu põhjuseks on müofastsiaalne valu sündroom (MVS). Lihtsalt öeldes - valutavad lihaste valu tsoonid (triggerpunktid).

MVS’i puhul massaaž annab leevendust juba esimese-teise seanssi järgi. Kui seisund ei parane, siis põhjusi selleks on ka erinevaid. Näiteks: massaaž on tehtud valesti, probleemi tsoon polnud massaažiga kaetud või see konkreetne probleem pole üldse massaažiga lahendatav.

Kui paari seanssi pärast postiivset dünaamikat ei paista, siis pole mõistlik seda oodata ka kümnendaks korraks.

Võiks oponeerida - 15 korda käidud ja mul hakkas parem. Kuid siin kohe teine küsimus - ega probleem pole iseenesest selleks momendiks lahenenud (vaatamata massööri püüdlustele ;) )?

Kui tulite massaaži valu sündroomi leevendamiseks, siis kindlasti pöörduge tähelepanu oma keha seisundile kohe peale seanssi ning järgneval päeval. Proovige teha liigutusi, mis varem olid valusad või ebamugavad. Kui on natukenegi parendust, siis on mõtet massaažiga jätkata.

36 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page